fbpx

„Zaklinacz tygrysów” – jak to się dobrze czyta!

„Wiele osobliwych duetów powołali do życia pisarze. Czy władcę tygrysów i wędrownego artystę Ariego można za taki uznać? W moim odczuciu tak. Tych dwoje połączył przypadek. Jak to się mówi znaleźli się w nieodpowiednim miejscu, o nieodpowiedniej porze. Czy wyszło im to na złe? Wręcz przeciwnie. To był dla nich początek niezwykłej przygody…
〰〰〰
A zaczęło się w mieście zwanym Najdalsza Zatoka, gdzie ziemia łączy się z niebem, a gwiazdy co noc urządzają niezwykły spektakl. Tłumy artystów licznie przybywają, aby wziąć w nim udział i tak do miasta trafił Ari, mistrz fletu, najzdolniejszy, jakiego w owym czasie znano. Pewnej nocy nie wiadomo skąd w mieście pojawia się też tygrys. Jest ogromny, straszny, ale lekko zagubiony i oszołomiony tą sytuacją. Nie wie kim jest, skąd przybywa, jak ma na imię. Ari postanawia mu pomóc odnaleźć dom, odnaleźć Krainę Tygrysów. I tak ruszają przez w świat. Od trzech filozofów dostaną wskazówkę, aby płynąć do Morza Kwiatów, mitycznej krainy pełnej życia, cudownej urody przyrody i szczęśliwych ludzi. Tylko, że gdy tam dotrą, ich oczom ukaże się zgoła inny świat. Czy mimo przeciwności losu odnajdą w życiu to, czego szukają?
〰〰〰
Mam tak, że najbardziej lubię historie pisane życiem, takie które faktycznie mogłyby się wydarzyć. Ale powiem Wam, jak to się dobrze czyta! Jak to jest genialnie napisane. Wzięłam książkę do ręki i nie wiem kiedy, a byłam już na ostatniej stronie. Tych dwoje bohaterów hipnotyzuje. Nie możesz oderwać się od lektury, bo jesteś ciekawy jaką historię mają do opowiedzenia, a wiele w niej niezwykłych wydarzeń, częściej smutnych niż radosnych.

Fot. Mama czyta Tuwima

〰〰〰
To moje pierwsze spotkanie z twórczością Rocha Urbaniaka, ale nie ostatnie. ZAKLINACZ TYGRYSÓW to szczególnej urody – zwróćcie uwagę na te dopracowane, przejmujące kolorem ilustracje – przypowieść o poszukiwaniu swojej tożsamości, o przyjaźni, o zatraceniu się i przebaczeniu, o tym, że tam gdzie coś się kończy, tam nowe się zaczyna. Polecam!
〰〰〰
Recenzja: Mama czyta Tuwima
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/zaklinacz-tygrysow/

Powrót