fbpx

„Zemsta Bestii” zafunduje Wam dreszczyk emocji!

„Bethany nie jest typową główną bohaterką, z którą można sympatyzować i się utożsamiać. Już w pierwszej części poznaliśmy jej dość paskudny charakterek – ciągła chęć płatania innym psikusów, skupianie się tylko na własnych emocjach czy dogryzanie oraz przezywanie, nikomu jeszcze nie przysporzyły przyjaciół.

W Bethany i Bestia. Zemsta Bestii dziewczynka chce się jednak zmienić. Widząc jak wiele złego zrobiła Bestia, postanawia skupić się na dobrych uczynkach. Czy jednak sąsiedzi będą potrafili jej zaufać? Czy dzieci z sierocińca, z którymi mieszkała Bethany, szybko zapomną o jej dawnych przewinieniach?

Jack Meggitt-Phillips napisał książkę (już kolejną w tej serii!), która pokazuje czytelnikom jak łatwo wpaść w pułapkę złych uczynków. Jak prosto robić przykre rzeczy, kiedy czujemy się niedocenieni, nielubiani i niesprawiedliwie traktowani. Tytułowa Bestia, która jest najprawdziwszą i dość straszną bestią, uosabia to, co w ludziach najgorsze. Zachęca bohaterów, aby oddawali się przyjemnościom, myśleli tylko o sobie i skupiali na własnej wygodzie.

Okazuje się jednak, że zarówno Bethany jak i jej nowy opiekun prawny Ebenezer, który formalnie ma już ponad 500 lat, wcale nie pragną najbardziej pięknych ubrań, bogatych sprzętów czy wymyślnych smakołyków. Wspólnie dochodzą do wniosku, że jedną z największych wartości ludzkiego życia jest… no właśnie, co takiego?

(…) doskonała książka z fragmentami wywołującymi delikatny dreszczyk emocji, która spodoba się czytelnikom powyżej 9 roku życia. Świetnie wpasuje się w okres zbliżającego się powoli Halloween, ale z powodzeniem można ją czytać w każdej porze roku!”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Fot. Bajkochłonka

Powrót