fbpx

“Złodziejski węzeł” – pełna zwrotów akcji, dynamiczna i fascynująca przygoda!

„Gdy czytelnik raz wejdzie do świata opisanego przez Kate Milford w serii Greenglass House, z pewnością nie będzie chciał go opuścić. Pasjonujące wydarzenia z udziałem Milo w książkach Przygoda w Greenglass House i Duchy Greenglass House oraz historia tajemniczego budynku i jego pierwszych właścicieli opisana w powieści Bluecrowne to zaledwie zapowiedź niedoścignionej i chyba jak dotąd najlepszej w tej serii książki Złodziejski węzeł. Zapnijcie zatem pasy i przygotujcie się na pełną zwrotów akcji, dynamiczną i fascynującą przygodę!

Marzanę czytelnicy mieli okazję poznać w powieści Duchy Greenglass House. W Złodziejskim węźle nastolatka wysuwa się jednak na pierwszy plan i staje się jedną z głównych bohaterek opowieści. Towarzyszyć jej będą znajomi ze szkoły czy okolicy, czyli postaci zupełnie czytelnikowi nieznane, ale też bohaterowie, którzy odegrali ważne role w Duchach Greenglass House. Swój epizod w całej historii ma także Milo Pine.

Akcja Złodziejskiego węzła toczy się w Nagspeake, ale w szczególnym punkcie: w Wolnej Strefie, w azylu, w którym zamieszkali ludzie o trudnej lub niejasnej przeszłości. Mieszka tu także rodzina Hakelbarendów. Pewnego dnia Marzana Hakelbarend uczestniczy w rozmowie rodziców z Emmettem, agentem celnym. Mężczyzna prosi Barbarę i Petera o pomoc w ustaleniu i zlokalizowaniu przestępców odpowiedzialnych za porwanie jedenastoletniej dziewczynki. Rodzice Marzany decydują się wziąć udział w rozwiązaniu tej sprawy. Ale angażuje się w nią również Marzana. Najpierw z pomocą najlepszej przyjaciółki, Nialli, zaczyna gromadzić i ustalać najważniejsze fakty, a z czasem do zespołu zaprasza kolejnych pomocników. Jak się z biegiem czasu okazuje, przestępstwo okazuje się częścią misternej, skomplikowanej intrygi.

(…) Złodziejski węzeł czytać można bez znajomości wcześniejszych książek z serii Greenglass House. Jednak przyjemność, jaką daje lektura powieści Kate Milford, nie pozwoli na dłużej oderwać się od tego magicznego i zachwycającego świata i każe wracać w jego progi przy każdej nadarzającej się okazji.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/zlodziejski-wezel-greenglass-house-4/

Powrót