fbpx

„Złote Wrota” – znakomita powieść szpiegowska!

Miejscy Szpiedzy. Złote Wrota to znakomita powieść szpiegowska. Rewelacyjnie skonstruowana fabuła zachwyci nie tylko młodych odbiorców, ale przypadnie też do gustu dorosłym czytelnikom. Wszak książka pod względem konstrukcji, intrygi czy zwrotów akcji zupełnie nie odbiega od powieści sensacyjnych kierowanych do pełnoletnich odbiorców.

James Ponti umiejętnie łączy wątki, a – gdy jest to potrzebne – zwodzi też czytelnika. Skrajnie trudno przewidzieć, kto jest w powieści zdrajcą czy podwójnym agentem, zwykle podejrzenia czytelników niewiele mają wspólnego z rozwiązaniem. Książka wciąga, a akcja pędzi bardzo szybko. Znakomicie czyta się o pracy młodych szpiegów, ich sposobach dedukcji czy pracy zespołowej. Czytelnicy z zapartym tchem śledzić będą ich zmagania, działania na granicy prawa i mocno trzymać będą kciuki za powodzenie skomplikowanych misji. Autor nie zapomina o tym, by solidnie portretować swoich bohaterów. Owszem, dzieci mają ponadprzeciętne zdolności, ale obok tego są też po prostu dorastającymi nastolatkami. Młodymi ludźmi, którzy muszą mierzyć się z codziennymi problemami – podobnymi do tych, z jakimi zmagają się ich rówieśnicy. Małym szpiegom jest jednak o tyle trudniej, że mają tylko siebie i dwójkę swoich opiekunów, a przy tym cały czas muszą ukrywać swoją prawdziwą tożsamość i to, czym się zajmują.

W książce Miejscy Szpiedzy. Złote Wrota otrzymujemy rozwiązanie zagadki związanej z próbą porwania statku badawczego, ale wciąż tkwimy w martwym punkcie jeśli chodzi o poszukiwanie dzieci Matki. Można się więc spodziewać, że to jeszcze nie koniec serii o miejskich szpiegach i że akcja dopiero nabiera rozpędu.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/zlote-wrota-miejscy-szpiedzy/

Fot. Granice.pl

Powrót