fbpx

„Zmiataj stąd, Bzyku!” – przyjaźń na pierwszym miejscu!

„Druga część przezabawnych przygód rezolutnej muchy i gderliwego pająka. W pierwszej książce, Bzyk miał skończyć jako świąteczna pieczeń Henryka. Na szczęście wszystko potoczyło się inaczej, a bohaterowie zostali nie tylko współlokatorami, ale także najlepszymi przyjaciółmi. Tym razem, akcja dzieje się wiosną. A co, o tej porze roku, ludzie robią w swoich domach? Oczywiście wiosenne porządki! Ich ofiarą pada pajęczyna Henryka i Bzyka, w efekcie czego muszą oni opuścić przytulny salon. Przenoszą się do ogrodu i tam szukają miejsca na nowy dom. Ale to wcale nie jest takie łatwe. Na zewnątrz czyha na nich wiele niebezpieczeństw (łącznie z ciotką Kasandrą), a co atrakcyjniejsze lokale są już zajęte. W końcu udaje im się znaleźć miejsce na żywopłocie i chociaż nie mają pozwolenia na budowę, to Henryk wyplata pajęczynę. Powoli poznają sąsiadów i zaczynają nowy etap życia.
〰〰〰

Fot. Hubisiowo

Będzie ekscytująco, imprezowo i słodko. Czasami bardzo niebezpiecznie. Bzyk w przebraniu osy, wyruszy na tajną misję. Henryk straci głowę dla pewnej pulchnej gąsienicy. A przyjaźń bohaterów zostanie wystawiona na wielką próbę. Czy drogi Bzyka i Henryka ostatecznie się rozejdą? Koniecznie przekonajcie się sami!
〰〰〰
Jestem wielką fanką tej serii! Tego, jak nieprzewidywalna i wesoła jest tu akcja. Jak dowcipne poprowadzone są dialogi. Podoba mi się, jak Bzyk i Henryk docierają się i sprzeczają, ostatecznie stawiając przyjaźń na pierwszym miejscu. I jak potrafią przyznać się do błędu. Jeśli jeszcze nie znacie tych książek, gorąco polecam! Są absolutnie fantastyczne! Gwarantuję, że będziecie śmiać się razem z dziećmi. A potem słyszeć pytania, czy jest część trzecia ;-)? Dajcie koniecznie znać, czy znacie Bzyka i Henryka? A jeśli jeszcze nie, to czy macie ochotę na szaloną, owadzią przygodę?”.
〰〰〰
Recenzja: Joanna Mackiewicz – Hubisiowo
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/zmiataj-stad-bzyku-pajak-i-mucha/

Powrót