fbpx

Ten jeden decydujący dzień… Kolejny tom warszawskiej serii!

To już trzeci tom warszawskiej powieści fantastycznej, w której wiedza historyczna zgrabnie przeplata się z fascynującą fabułą. Ula i Felek mają za sobą już dwie podróże w czasie. Ona z niechęcią patrzy na zegary, bo wolałaby nie trafić więcej do przeszłości. On skrycie marzy, że kiedyś znowu się tam znajdzie. Żadne z nich nie spodziewa się, że nowa podróż zacznie się szybciej, niż myślą, i będzie miała związek z prośbą Syreny, dzieciństwem dziadka Janka i tajemnicą, której nie zdradził nawet wnukowi. W dodatku okaże się bardziej niebezpieczna od poprzednich.

Czy Jankowi, Uli i Feliksowi uda się zmienić przeszłość i ocalić teraźniejszość? Po czyjej stronie będą tym razem Sawa i Pistorius? O losie bohaterów przesądzi jeden dzień. Czwarty dzień powstania warszawskiego.

„Autorka znalazła dobry sposób na przekazanie wiedzy historycznej poprzez zabawę i ciekawą fabułę utworu. Wartością pozaliteracką jest ukazanie rodzącej się poprzez współpracę przyjaźni między chłopcem i dziewczynką, przyjaźni opartej na wzajemnym zrozumieniu i braku rywalizacji.” (Maria Kulik, Magazyn Literacki Książki

SERIA: Strażnik klejnotu

Tom I – Strażnik Klejnotu
Tom II – Wszystkie zaułki przeszłości
Tom III – Jeden dzień

Powrót