fbpx

Dodaj do ulubionych

Gustaw Gloom i Czarny Porywacz

Wydawca:
Dwukropek
Autor:
Adam-Troy Castro
Ilustrator:
Kristen Margiotta
Tłumacz:
Maria Kabat
Ilość stron:
256
Wiek:
8 - 12
Sugerowana cena detaliczna:
29,99 zł
Indeks:
800569
Kup książkę
×

Książkę "Gustaw Gloom i Czarny Porywacz" możesz kupić w formie audiobooka na następujących platformach:

×

Książkę "Gustaw Gloom i Czarny Porywacz" możesz kupić w formie e-booka na następujących platformach:

Premiera kwiecień 2017 r.

Nagle ktoś chwycił Fernie za lewy nadgarstek i mocno szarpnął. Była teraz ciągnięta w stronę półek pełnych książek nienadających się do czytania.
Kątem oka spostrzegła bladą dłoń, która ją ciągnęła, a już po chwili znalazła się w wąskiej, ciasnej szafie. Skulona patrzyła, jak przesuwa się panel, za którym znikała biblioteka i wszystko, co się w niej znajdowało. Rozległ się okropny huk, ale panel wytrzymał. Fernie skierowała światło latarki na twarz chłopca, który wciągnął ją do szafy.
– Witaj – powiedział Gustaw Gloom.

Podczas pierwszej nocy w swoim nowym domu, Fernie zmuszona jest zakraść się do mrocznej rezydencji po drugiej stronie ulicy.
Wewnątrz domu należącego do tajemniczych Gloomów dziewczynka odkrywa bibliotekę pełną książek, których nigdy nie napisano, spotyka Gustawa i po raz pierwszy w życiu widzi… cienie, które do nikogo nie przynależą. Niektóre z nich są całkiem miłe, jak praciotka Miodosłodka, ale inne – straszne. Czy Fernie uda się uciec przed złowieszczym Czarnym Porywaczem i wydostać z tej dziwnej posiadłości?

Fragment publikacji

Złap za róg strony, aby otworzyć książkę, a następnie zmienić stronę na kolejną.

Podobne dwukropek

Powrót