fbpx

Dodaj do ulubionych

Wielcy odkrywcy

Wydawca:
Dwukropek
Autor:
Marcin Jamkowski
Ilustrator:
Karol Banach
Ilość stron:
120
Wiek:
7+
Sugerowana cena detaliczna:
49,99 zł
Indeks:
800278
Kup książkę
×

Książkę "Wielcy odkrywcy" możesz kupić w formie audiobooka na następujących platformach:

×

Książkę "Wielcy odkrywcy" możesz kupić w formie e-booka na następujących platformach:

Premiera maj 2017 r.

Seria Wielcy ludzie, autorstwa Marcina Jamkowskiego, to cykl książek prezentujących wybitne postacie, których nazwiska zapisały się w dziejach świata.

Pierwszy tom „Wielcy odkrywcy” w lekki i zabawny sposób przedstawia sylwetki dwudziestu sześciu podróżników oraz historie ich największych odkryć geograficznych. Poznamy Krzysztofa Kolumba, Marco Polo, Vasco da Gamę, Benedykta Polaka, Jacques’a Cousteau, Thora Heyerdahla i innych. Dowcipnie i pięknie sportretowani przez byłego redaktora naczelnego polskiej edycji National Geographic i wybitnie uzdolnionego ilustratora Karola Banacha „Odkrywcy” stanowią początek niezwykłej kolekcji.

SERIA WIELCY LUDZIE:
Zobacz Wielcy Wynalazcy
Zobacz  Wielcy Naukowcy
Zobacz Wielcy Muzycy

„Ciekawość świata, odwaga i determinacja – te cechy musi posiadać każdy z odkrywców i eksploratorów. W tej książce Autor barwnie opisuje ich losy, prowadząc jednocześnie fascynującą lekcję historii i geografii. Gdyby tylko wykłady w mojej szkole były tak ciekawe… Pomiędzy światowej sławy odkrywcami są też polskie nazwiska – Benedykt Polak, Kazimierz Nowak czy mój przyjaciel Piotr Chmieliński, dzięki któremu lepiej znamy najpotężniejszą z rzek, czyli Amazonkę. I pamiętajcie, że jeśli ktoś Wam mówi, że wszystko już zostało zbadane, to nie jest prawda. Świat jest fascynujący i wciąż pozostawia tak wiele do odkrycia! Odwagi! Ta książka działa jak solidna dawka inspiracji ;-)”
Martyna Wojciechowska

 

Fragment publikacji

Złap za róg strony, aby otworzyć książkę, a następnie zmienić stronę na kolejną.

Podobne dwukropek

Powrót