fbpx

Dodaj do ulubionych

Wielcy muzycy

Wydawca:
Dwukropek
Autor:
Robert Janowski
Ilustrator:
Maciej Szymanowicz
Ilość stron:
120
Wiek:
9+
Sugerowana cena detaliczna:
49,99 zł
Indeks:
891010
Kup książkę
×

Książkę "Wielcy muzycy" możesz kupić w formie audiobooka na następujących platformach:

×

Książkę "Wielcy muzycy" możesz kupić w formie e-booka na następujących platformach:

Premiera 16 września 2020 r.

Kolejna część nagradzanej serii Wielcy ludzie. Po odkrywcach, naukowcach i wynalazcach przyszedł czas na muzyków. O najwybitniejszych postaciach muzyki rozrywkowej opowiedział Robert Janowski, a całość zilustrował Maciej Szymanowicz. Dowiemy się, skąd wzięła się nazwa ABBA, co lubił jadać Elvis Presley, ile par okularów ma Elton John oraz wielu innych ciekawych informacji.

Kim są muzycy? Mówiąc o muzykach, najczęściej mamy na myśli kompozytorów, czyli tworców muzyki, ale z nimi czasem bywa tak jak z dramaturgami, którzy potrafią napisać najlepszą sztukę, ale już nie odegrają jej na scenie. Dlatego równie ważni są wykonawcy muzyki. Zdarzają się jednak i tacy kompozytorzy, którzy są niedoścignionymi wykonawcami własnych utworów. W tej książce opowiem wam zarówno o jednych, jak i o drugich – o twórcach muzyki rozrywkowej i o jej wykonawcach. Po prostu o fantastycznych muzykach.
Robert Janowski

Ci, którzy tworzą muzykę, tworzą rzeczywistość równie intensywnie, jak wynalazcy i naukowcy. Przykłady twórców i twórczyń muzyki, tworzących piękno w czystym wydaniu, a dzięki pasji, talentom, pracy i wrażliwości – tworzących także historię. A jeżeli dodamy do opowieści o nich bajeczną oprawę wizualną, to trudno będzie znaleźć lepiej nadający się do tego celu… instrument. „Wielcy Muzycy” to właśnie taki instrument. Myślę, że najlepszy z możliwych. Bo będzie wręcz muzyką dla Waszych uszu.
Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018, Finalista Global Teacher Prize 2020

SERIA WIELCY LUDZIE:
Zobacz Wielcy Odkrywcy
Zobacz Wielcy Wynalazcy
Zobacz  Wielcy Naukowcy

Fragment publikacji

Złap za róg strony, aby otworzyć książkę, a następnie zmienić stronę na kolejną.

Podobne dwukropek

Powrót