fbpx

„Bethany i bestia” bawi, przeraża, ale i uczy

„Gdy rozpoczniecie lekturę, nie będziecie mogli się oderwać. Ja sama śmiałam się w głos, gdy zagłębiałam się w powieść, ale jednocześnie miałam ciarki, gdy akcja dotarła do momentu kulminacyjnego. Bethany i Bestia to opowieść niesamowicie zabawna, ciekawa, z wyrazistymi bohaterami – którzy zostali przerysowani – i z momentami, które wywołują gęsią skórkę. Pokochałam styl autora oraz język, jakim się posługuje, już od pierwszej strony, a wiedziona ciekawością co do dalszych losów bohaterów, nie mogłam się od książki oderwać. Czyta się ją ekspresowo, a wszystko dzięki dużej czcionce. Lektura na pewno spodoba się waszym pociechom i będą się przy niej doskonale bawić.

Z jednej strony przyjemnie obserwowało się relacje, jaka powstawała między Ebenezerem oraz Bethany, a z drugiej, to nadchodzące widmo zjedzenia dziewczynki przerażało. Gdy dochodzi do punktu zero, nie sposób nie wstrzymać oddechu z przejęcia, a serce bije tak szybko, że może wyskoczyć z klatki piersiowej. I gdy wydaje się, że lektura wyszła na prostą, autor serwuje nam takie zakończenie, że zapiera dech. Mam nadzieję, że to nie koniec i doczekamy się kolejnej części – jeszcze zabawniejszej i straszniejszej niż ta. Wszak zemsta bywa strasznym uczuciem i może popchnąć wszystkich do strasznych czynów.

Oprócz tej warstwy rozrywkowej, którą powyżej opisałam, Bethany i Bestia to książka z morałem, który na długo zapada w pamięci. Bohaterowie dojrzewają przy sobie. Poznają, co to znaczy prawdziwa przyjaźń, miłość oraz zaufanie. To piękne i wzruszające. Ebenezer oraz Bethany dostali coś, o czym już zapomnieli – rodzinę! Ich relacja może nie zaczęła się najlepiej, ale oboje mają swoje za uszami. Jak Meggit-Phillips zadbał, aby jego bohaterowie byli wręcz karykaturalni. I te ilustracje – pełno ich w książce i oddają klimat całej historii.

Bethany i Bestia to opowieść zabawna, ciekawie napisana, wywołująca gęsią skórkę. Trudno się od niej oderwać, a co więcej, morał, który z niej płynie, na długo zapada w pamięci czytelników.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.

Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/bethany-i-bestia/

Powrót