fbpx

„Bethany i Bestia” – miks horroru i komedii, którym zachwyciłby się sam Tim Burton!

Okładka Bethany i Bestii wygląda humorystycznie i trochę mrocznie. Spodziewałam się więc kolejnej opowieści o niby wampirkach lub radosnych czarownicach, a otrzymałam miks horroru i komedii, którym zachwyciłby się sam Tim Burton.

Gdy czytam książkę dla dzieci, w której dorosły mężczyzna szuka dziecka, by nakarmić nim trzymaną w domu bestię, czuję dziwny niepokój. Muszę przyznać, ze w trakcie lektury wielokrotnie miałam mieszane uczucia i zastanawiałam się czy pewne pomysł nie są jednak za ciężkie dla dziecięcego czytelnika. Momentami przecierałam oczy ze zdumienia! Dla przykładu. Bethany jest dzieckiem osieroconym, którego rodzice zginęli w pożarze. Tytułowa Bestia mówi, że spełni życzenie dziewczynki i wypluje wszystko o czym ta zamarzy (tak, Bestia wymiotuje wszystko czego zapragnie). Bethany prosi o rodziców, a ta wypluwa kłębek dymu śmiejąc się, że chyba jednak nic z nich nie zostało. To przecież najczarniejszy z czarnych humorów. Takich motywów, które mieszają tu makabrę i strach z komedią jest sporo. Są one tak dobre, że sama bawiłam się wyśmienicie, choć nie każdemu czytelnikowi muszą one przypaść do gustu. Jednak poza scenkami rodem z czarnych komedii znajdziecie tu też wiele wartościowych treści (…)

…to książka, która mnie zachwyciła (choć wciąż uważam, że najpierw rodzic powinien podjąć decyzję czy książka ta jest odpowiednia dla jego dziecka). Jest niesamowicie oryginalna, momentami obrzydliwa, absurdalna i dziwaczna. Często śmieszna, czasami smutna. Ilość emocji, których dostarczy Wam ta lektura sprawi, że na drugą część będziecie czekać z niecierpliwością.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/bethany-i-bestia/

Powrót