fbpx

„Czerwone chustki” w Prezentowniku małego czytelnika

„Czy pojawią się książki pod tegoroczną choinką? Pytanie retoryczne! Jeśli zabieracie się za pisanie czytelniczej listy do brodatego pana i martwi was ilość i mnogość na półkach, podpowiadamy, co wybrać i dla kogo!

Czytamy niestrudzenie, książka po książce, i nie narzekamy na ilości piętrzące się na redakcyjnych biurkach – za to właśnie lubimy grudzień. Bierzemy pod lupę nowości i klasykę z wydawnictw dużych i tych małych – i już wiemy, że w tym roku grudniowy przegląd pęka w szwach – szykujcie się na jego dwie odsłony! Paczka prezentowa w konkursie będzie równie bogata, kupujcie papier do pakowania prezentów i łapcie zadanie konkursowe pod koniec przeglądu. 3, 2, 1… nie czekamy na pierwszą gwiazdkę, odpalamy nasz wydawniczy prezentownik, volume 1!” – tak pisze Ładne Bebe i poleca, między innymi, jeden z tytułów Dwukropka:

Czerwone chustki
„Jak to jest być dziś nastolatką? Wcale niełatwo, jeśli spojrzymy na pokolenie dorastające z telefonem w ręku, w świecie realnym, ale też tym tworzonym przez media społecznościowe. W pościgu za lajkami, za akceptacją rówieśników, w obliczu tysiąca bodźców i zmian. Zmiany to z kolei coś, czego tytułowa bohaterka Camilla bardzo nie lubi, a życie funduje jej te zamiany nadzwyczaj hojnie. Strata matki, nowa rodzina, nowa szkoła, a do tego zmiany, jakie zachodzą w niej, w jej ciele nastolatki. Jest to świat dla wielu z nas odległy, toczy się w cieniu wszechobecnego TikToka, SMS-ów, klasowych wygłupów. Warto przyjąć do niego zaproszenie, zrozumieć lepiej, czym jest wykluczenie w grupie, internetowa pogoń za sławą, tolerancja. I może cyfrowe media nie są takim złem, skoro nastolatka wpada na pomysł, by użyć ich do zwalczania miesiączkowego tabu? Czytamy i wchodzimy w buty nastolatków, nie odczuwam tu fałszu, sztuczności, jaką czasem napotykamy, gdy autorzy próbują opisać świat młodzieży.
Dla kogo ta książka? Dla nastolatków, dla nas – rodziców.”

Zobacz artykuł: https://ladnebebe.pl/prezentownik-malego-czytelnika-vol-1/

Fot. Ładne Bebe

 

Powrót