fbpx

„Czerwone chustki” zachwycają poruszaną tematyką..

„Jedną z głównych bohaterek jest Camilla, której sytuacja wzbudziła moje współczucie. Zmiany w życiu każdego człowieka nie zawsze są czymś radosnym i zdecydowanie potrafią wyprowadzić z równowagi. Sytuacja, w jakiej znalazła się ta dziewczyna nie budziła optymizmu, choć dawała pewną nadzieję na to, że może jednak nie będzie tak źle. Uważam tę bohaterkę za dobrze wykreowaną, sympatyczną i po prostu dającą się lubić.
〰〰〰
Luna okazała się z kolei postacią, która mnie najbardziej zaskoczyła. Jej postępowanie chwilami bywało irytujące, jednak to, co ostatecznie robiła i jakie decyzje podjęła wzbudziły mój podziw. Jako młoda gwiazda, którą śledzą tysiące użytkowników Internetu Luna była… po prostu sobą. Może i miewała chwile zdecydowanie odpowiadające cechom osoby rozpieszczonej, ale nie zdefiniowało to całkowicie jej osoby.
〰〰〰
Czerwone chustki zachwyciły mnie poruszoną tematyką. Pierwsza miesiączka i emocje z tym związane bywają różne – jedne osoby będą dosłownie skakać z radości, inne zaś poczują się z tym źle i będą chciały o tym fakcie jak najszybciej zapomnieć – przynajmniej do czasu następnego “tego dnia” Autorka ma bardzo dobre pióro i choć jest to książka kierowana do młodych odbiorców, to ja jako ktoś, kto już raczej te pierwsze emocje ma za sobą bawiłam się bardzo dobrze. Cieszę się, że oprócz głównego tematu powieści, pojawiły się wątki niepełnej rodziny oraz tego, że jest to coś normalnego i po prostu się zdarza. Myślę, że może to pomóc wielu młodym czytelnikom, którzy znajdują się w podobnej sytuacji.”
〰〰〰
Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/czerwone-chustki/

Powrót