fbpx

„Ekspres grudniowy..” – ciepła i pełna zabawnych dialogów podróż do stacji 'Wigilia’

„Niezwykle ciepła, pełna zabawnych dialogów, napisana w duchu rodzicielstwa bliskości. Rodzice angażują dzieci do wspólnych przygotowań, pokazują, jak ważny jest element oczekiwania i spędzenie czasu razem z rodziną. Przepiękna opowieść podzielona na 24 rozdziały została poprzedzona wstępem, w którym to mama przygotowuje kalendarz adwentowy dla dwójki swoich pociech. Z uwagi, że nasz kilkuletni bohater pasjonuje się pociągami, kalendarz przedstawia lokomotywę z wagonami. Chłopcy codziennie będą otwierać jedną z kopert (wagonik) i wypełniać zadanie przewidziane na każdy dzień grudnia, aż do Wigilii. Z takim kalendarzem, na pewno dotrą do świąt ekspresowo 🙂
〰〰〰

Fot. Zaczytany Franek

Na 24 adwentowych stacjach czeka Was całe mnóstwo zadań.. pisanie listu do Świętego Mikołaja, przygotowanie karmnika dla ptaków (tutaj angażujemy również dziadka), pieczenie pierników, zdrowy poczęstunek dla gościa z brodą, który odwiedza wszystkie dzieci 6. grudnia, dekorowanie domu, wyprawa na jarmark bożonarodzeniowy, wspólne sprzątanie (pomysł z podziałem pokoi na wagony wydaje się genialny!), słuchanie świątecznych przebojów.
〰〰〰
Nie zabraknie również pomysłów na aktywne spędzenie czasu: wyprawę do lasu, budowanie zimowej bazy, obserwacje nieba, seans filmowy z kubkiem gorącego kakao i wiele, wiele innych. Dzieci aktywnie uczestniczą w przygotowaniach, co sprzyja budowaniu wspólnych relacji z dziadkami, rodzicami i rodzeństwem. Znajdziecie tu mnóstwo ciepłych momentów, od których, aż łezka zakręci się w oku. Połączenie lektury z radością wykonywania wspólnych zadań z pewnością umili Wam okres świątecznego oczekiwania. Do tego przepiękne ilustracje Anny Łazowskiejczego chcieć więcej! Polecam bardzo :-)”

Powrót