fbpx

Kalendarz adwentowy pełen poczucia humoru, dużego luzu i bliskości :-)

„Książka zaczynamy czytać pierwszego grudnia, u naszych bohaterów ta sama data i wolno nam przeczytać tylko jeden rozdział dziennie. Kończymy 24 wigilię i wtedy wszystkie nierozwiązane zagadki mają swój finał. Ta piękna książka którą wam dziś prezentuje to oczywiście nasz patronat, jesteśmy jak zwykle niesamowicie dumni, bo wybieramy tylko te najlepsze.

Nasi bohaterowie tworzą kalendarz adwentowy w którym każdego dnia otrzymują zadanie. Zdradzę wam że pierwszego grudnia przygotowują „stołówkę dla ptaków”, a piątego suszą pomarańcze, będzie też oczywiście łańcuch choinkowy, ubieranie choinki, pieczenie pierników. Ale też coś czego się zupełnie nie spodziewacie, na przykład świąteczne SPA czyli dzieje relaksu, albo dzień nicnierobienie 😉
W książce został poruszony ważny temat prezentów dla grzecznych dzieci, bardzo mi się podoba, że tata naszej bohaterki tłumaczy swojej córce, że każdy człowiek ma prawo do emocji, radości, miłości wstydu i złości. Trzeba być dobrym i miłym dla innych jednocześnie dając sobie prawo do własnych uczuć. To książka pełna poczucia humoru, dużego luzu i bliskości, bez przedświątecznej gonitwy. Napisana prostym zrozumiałym dla dzieci językiem, z jednoczesnym zachowaniem pięknej formy literackiej. A najważniejsze jest to, że po każdym skończonym rozdziale nie będziecie mogli doczekać się następnego. Takie książki niesamowicie budują bliskość, tworzą rodzaj tradycji bo każdy wieczór to wspólne czytanie, każdy wieczór to oczekiwanie na to co się wydarzy naszych bohaterów. Książka będzie idealna już dla dzieci pięcioletnich, myślę też że z przyjemnością w historii zanurzą się dzieciaki trochę starsze.”
Trzy Kropki
〰〰〰
Zobacz książkęhttps://dwukropek.com.pl/ksiazki/w-grudniu-po-poludniu-czyli-troche-inny-kalendarz-adwentowy/
〰〰〰

Fot. Trzy Kropki

Powrót