fbpx

Książki dla dzieci na wakacje w Polsce i nie tylko!

„W tym roku większość z nas spędzi wakacje w Polsce. Wykorzystajmy ten czas, żeby pokazać dzieciom odległe zakątki kraju i całkiem bliską okolicę. Mam dziś dla Was książki, które w każdym miejscu pozwolą znaleźć coś wyjątkowego.

Część z Was pamięta może książkę Gdy Pola się zgubi, o której opowiadałam Wam przy okazji poprzednich wakacji. Tym razem Pola, uzbrojona już w zasady dla zagubialskich, wyrusza z rodzicami nad morze. Z tej okazji musi poznać zasady bezpiecznej i kulturalnej zabawy na plaży. Pola śpieszy się do wody, ale najpierw mama musi ją nasmarować kremem. Kolejna zasada udanego plażowania brzmi Hej pływaku, zwłaszcza młody, nigdy nie wchodź sam do wody!. Pola musi więc poczekać na tatę.

Pola dowiaduje się też, że nie można zmuszać nikogo do kąpieli i warto ograniczać wodne psoty, bo ktoś inny może nie mieć na nie ochoty. Dzięki temu zaprzyjaźnia się z Ulą, z którą wybuduje piękny zamek z piasku. Rodzice pilnują, żeby Pola siedząc na plaży dużo piła. Po jakimś czasie ratownik zmienia białą flagę na czerwoną – to znak, że nie można już wchodzić do wody. Pora wracać. To czas na naukę kolejnej zasady. I dorośli, i wy dzieci zabierajcie swoje śmieci!. To książka, która przygotuje maluchy na pierwszą wizytę na plaży, pokaże, jakich sytuacji możemy spodziewać się nad morzem. Nauczcie się wierszyków z 8 zasadami na pamięć. Dzięki temu dzieci będą bezpieczne.
Seria POLA.

Podróżniczka, Anna Olej – Kobus stworzyła wyjątkowy przewodnik po Polsce. Przewodnik dla dzieci. Znajdziecie tu niesamowite miejsca, które warto odwiedzić z dzieciakami. Najdziwniejsze polskie góry, najstarsze drzewa, wielkie głazy, pustynie. Są wyjątkowe muzea – muzeum żab, ognia czy lizaka. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy nauki i bliskich spotkań ze zwierzętami. Czy wiecie gdzie stoi pomnik ziemniaka? Gdzie w Polsce można znaleźć ślady wikingów? Czy znacie najdziwniejsze nazwy polskich miejscowości? Może wyruszycie ich śladem? Albo śladem wygasłych wulkanów? A może spróbujecie poznać najwięcej polskich rekordów? W książce oprócz wielu zdjęć i pasjonujących opowieści czekają zadania i zagadki.”
Zobacz książkę  „Polska naj… Księga miejsc wyjątkowych„.

Przeczytaj CAŁY ARTYKUŁ.

Powrót