fbpx

„Roryk. Nieśmiały detektyw” – przednia zabawa!

„Dawno nie uśmiałam się podczas czytania książki dla dzieci/młodzieży, co tutaj. Ostrzegam każdego od tej historii nie da się uciec, a im dalej w las, tym więcej niewyjaśnionych spraw. Przedstawiam Wam detektywa, który do takich zwyczajnych ludzi/detektywów nie należy, ale… spojlerów nie będzie nie martwcie się. Bycie dziwakiem zawsze było, jest czymś odmiennym, dziwnym, ale mam nadzieję, że nie będzie w przyszłości takie, bo to, że wyglądamy, zachowujemy się inaczej nie świadczy, że jesteśmy gorsi albo lepsi po prostu jesteśmy sobą i warto o tym pamiętać. Chcę, aby każdy z was uwierzył, że nie piszę tego, ponieważ to mój patronat, ale dlatego, iż książki takie ja ta warte są spędzenia każdej minuty samemu albo z dziećmi podczas wspólnego czytania.
〰〰〰
Przedstawiam Wam nietypowego, skromnego, nieśmiałego i zdecydowanie zakręconego detektywa o imieniu Rory Shy, który, żeby rozwiązać daną zagadkę posługuje się nietypowymi metodami. Jeżeli chcesz wiedzieć, to tutaj tego się nie dowiesz, ale możesz przeczytać na stronach z tą pozycją do kupienia. Czymże jest zabawa, kiedy krok po kroku można odkrywać to, co nas czeka za chwilę w kolejnym rozdziale. Nasz detektyw będzie musiał poradzić sobie z pewną zagadką i tutaj moi drodzy kimże byłby Sherlock Holmes bez swojego oddanego przyjaciela Watsona?

〰〰〰
Z pomocą przychodzi dwunastoletnia Matylda. Moja ulubienica. Mogłabym adoptować tę dziewuszkę całym sercem. W Willi pewnej milionerki zniknęła bez śladu perła. Każda osoba mieszkająca w tym miejscu, czyli od sekretarki po kamerdynera skrywa jakiś sekret. Kto jest winny? Jakie tajemnice skrywają mieszkańcy posiadłości, ale najważniejsze, czy uda się rozwiązać zagadkę? Kochani masa niewyjaśnionych sytuacji, ale jedno jest pewne będzie zabawa, i to bez trzymanki. Uwielbiam wciągające akcje, i to takie, które można przeżywać razem z naszymi dziećmi, ponieważ to, w jaki sposób widzą świat fantastyki jest fascynujący. Kilka razy robiłam zakłady z moją córką w tym, czy zgadnie co kryje się za daną postacią. Fakt nie miałyśmy racji, ale zabawa była przednia.”

Recenzja: Book w MKesie
Zobacz książkę:
https://dwukropek.com.pl/ksiazki/roryk-niesmialy-detektyw-sprawa-zaginionej-perly/

Powrót