fbpx

„Szczęśliwy zegar z Freiburga” – książka pełna pasji i przygody!

Szczęśliwy zegar z Freiburga to książka pełna pasji i przygody. To historia nieustraszonych młodych przyjaciół, którzy walczą o dobro innych. Co więcej, sami przyznają się do swoich błędów i się na nich uczą. To powieść przygodowa, która z pewnością zainteresuje młodego czytelnika. Przepełniona jest bowiem akcją: jedna goni drugą, a nasi bohaterowie nieustannie wystawiani są na próbę. To także książka poniekąd detektywistyczna, razem z bohaterami mamy okazję rozwiązywać zagadkę tytułowego zegara, jego tajemnicy.

Cieszy mnie, że głównymi bohaterami powieści są nieszablonowe postaci. Nie są szkolnymi gwiazdami, a tzw. outsiderami, którzy znają gorycz odrzucenia przez grupę. Karol ma nadwagę, Kasia ciemną skórę, a Jolaka jest określana mianem satanistki, bo lubi słuchać ciężkiej muzyki i ubiera się na czarno. Dzieciaki same dochodzą do wniosku, że bardzo łatwo jest kogoś wykluczyć, wyśmiewać, zepchnąć na margines.

Całość akcji toczy się w śnieżnej scenerii okolicy Suwałk. Tworzy to fantastyczny klimat, dodaje powieści uroku oraz stanowi tło dla wielu wydarzeń.”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/szczesliwy-zegar-z-freiburga/

Powrót