fbpx

„Wszystkie zaułki przeszłości”- pokaz historii stolicy w intrygującej, fabularnej formie!

„Za każdym razem, kiedy sięgam do tej serii, jestem pod ogromnym wrażeniem, jak wiele ciekawostek udało się zgromadzić autorce na stronach powieści. Wszystkie zaułki przeszłości to pokaz historii stolicy w różnych wiekach, ukazany jednak w niezwykle intrygującej, fabularnej formie!

Feliks jako posiadacz niezwykłego i cennego Klejnotu oraz Ula – obdarzona nie tylko wielkim talentem wokalnym, ale i… pewnymi nadnaturalnymi zdolnościami, postanawiają (mniej lub bardziej samodzielnie) odwiedzić przedwojenną Warszawę, ale i nie tylko. Dzieci trafiają także w samo serce II wojny światowej, gdzie – co będzie bardzo ciekawe dla znających część pierwszą tej serii – spotykają swoich dziadków lub bliskich, wiekowych przyjaciół w czasie, kiedy sami byli oni malcami! Niezmiennie bohaterom towarzyszy także bazyliszek o wdzięcznym imieniu Bazyli, który okazuje się mieć również drugą, zupełnie niespodziewaną naturę.

Wszystkie zaułki przeszłości to jednak nie tylko cenna lekcja historii oraz wspaniała, fabularna uczta. To opowieść o walce dobra ze złem czy pielęgnowaniu pamięci o potrzebach innych. To przestroga przed zbyt częstym skupianiem się na sobie oraz nauczka dla tych, którzy nie potrafią słuchać swoich przyjaciół. W książce można także odnaleźć ważny dla młodych nastolatków wątek związany z podejmowaniem przez nich decyzji, dotyczących zawodowej przyszłości i morał, że… nie warto się z tym spieszyć. Wszystkie zaułki przeszłości momentami wyciskają łzy, petryfikują w fotelu lub wywołują uśmiech na twarzy – wszystko we właściwych i pożądanych proporcjach!”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/wszystkie-zaulki-przeszlosci/ 

Fot. Bajkochłonka

Powrót