fbpx

„Wszystkie zaułki przeszłości”- przygoda i solidna dawka historii

„Ulę i Felka, młodych nastolatków, czytelnicy mieli okazję poznać w książce Strażnik klejnotu. Przygody nie dobiegły jednak końca, bowiem para przyjaciół znowu przemieszcza się w czasie, a podróż opisana na stronach książki Wszystkie zaułki przeszłości wydaje się jeszcze bardziej spektakularna.

Tym razem impulsem do wyprawy okazał się… zaginiony fortepian Fryderyka Chopina. Zaintrygowany tym instrumentem Felek postanawia zbadać, co na przestrzeni lat stało się z fortepianem, kto był jego ostatnim właścicielem i czy instrument naprawdę został zniszczony w 1863 roku? Do podróży w czasie skłaniają chłopca dziwne wydarzenia w domu Madame Wokalizy, nauczycielki śpiewu Uli. Gdzie i 'kiedy’ tym razem trafią nastolatkowie? Czy zmienią przeszłość? Kogo spotkają na swojej drodze?

(…) Książka Katarzyny Rygiel to świetna propozycja dla nastoletnich czytelników. To z jednej strony pełna zwrotów akcji, dynamiczna i zaskakująca powieść przygodowa, ale z drugiej: solidna dawka historii. Umiejętne połączenie tych elementów, zrównoważenie ich, podanie w interesującej formie sprawia, że czytelnik podświadomie połyka wiedzę historyczną, zapamiętuje fakty czy daty, które tak trudno wkuwa się na lekcjach historii. Katarzyna Rygiel prowadzi narrację, która nigdy nie nudzi, lecz intryguje i angażuje. Barwni i nietuzinkowi bohaterowie sprawiają, że książka nie może się nie spodobać.

Wszystkie zaułki przeszłości  kończą się rozwiązaniem intrygującej Felka zagadki, jednak czytelnik może odnieść wrażenie, że to jeszcze nie koniec przygód w czasie. I oby tak było – bo przecież jest jeszcze tyle do odkrycia!”

Przeczytaj CAŁĄ RECENZJĘ.
Zobacz książkę: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/wszystkie-zaulki-przeszlosci/ 

Fot. Granice.pl

Powrót