fbpx

„Zemsta Bestii”- fantastyczna kontynuacja nietuzinkowej historii

„Jak może się zemścić Bestia, która uchodzi za najokropniejszą na świecie? Jak potoczyły się losy Bethany i Ebenezera, po tym, jak papuga połknęła bestię w całości?
〰〰〰
Zemsta bestii to fantastyczna kontynuacja pierwszej części zatytułowanej Bethany i Bestia. Nie ukrywam, że wyczekiwałam tej książki, ponieważ pierwsza część była naprawdę świetna. W drugiej części Bethany z Ebenezerem próbują normalnie żyć w wielkim domu. Bethany chce być lepszy człowiekiem, zachęca do tego również Ebenezera. Ten nieco się opiera, ale upartej dziewczynce nie jest tak łatwo odmówić. Dodatkowo, Bethany chce się pozbyć z domu wszystkich rzeczy, które Ebenezer dostał w prezencie od Bestii. A uwierzcie – sporo tego było. Urządzają więc wyprzedaż garażową i sprzedają mnóstwo rzeczy za bezcen. Jednak, po niedługim czasie, kupcy wyrażają swoje niezadowolenie i oddają rzeczy. Dlaczego? I z jakiego powodu dziwnie zaczyna zachwycać się Claudette?

Fot. zebookiempodreke

〰〰〰
Jack Meggitt-Phillips stworzył naprawdę fantastyczną historię, którą czyta się z zapartym tchem. Zemsta bestii to godna kontynuacja, godna następczyni. Dobra fabuła, świetnie zarysowane postaci, które znamy już z pierwszej części, jak i nieco nowych, które dodają całej opowieści smaczku. Nie ukrywam, że bardzo chętnie śledziłam dalsze losy Bethany, a niesprawiedliwość, jaka ją spotykała była dla mnie oburzająca i wywoływała wiele emocji. Nie można też nie przyznać sprytu bestii. Co ciekawe, w tej części możemy nieco poznać losy młodego Ebenezera i dowiadujemy się, jakim cudem został właścicielem bestii. Jeśli czytaliście pierwszą część, koniecznie sięgnijcie po Zemstę Bestii. A jeśli nie czytaliście i szukacie czegoś nietuzinkowego – również sięgnijcie. W ogóle czytajcie, bo te dwie książki są doskonałe. I kto wie, może będzie kolejna!”
〰〰〰
Recenzja: zebookiempodreke

Powrót