fbpx

Styczniowe nowości Dwukropka!

Dwie nowe propozycje dla starszych dzieci – tak rozpoczynamy 2020 rok! Intrygujące zagadki, tajemnice, kryminały w najlepszym wydaniu, czy opowieści z dreszczykiem to nasza specjalność. Pozostając w tym kręgu tematycznym Dwukropek powita następujące premiery:

„Bezkresny” (autor Kenneth Oppel) z magiczną okładką Przemysława Szukaja, w przekładzie Katarzyny Rosłan to powieść dla dzieci od 9 lat, która zabierze je w magiczną podróż przez kanadyjskie góry, lasy i bagna. Will Everett, pasażer pierwszej klasy, wspólnie z tatą wyrusza słynnym pociągiem, zwanym Bezkresnym, który pod koniec XIX wieku połączył wschodnie i zachodnie wybrzeże Kanady. Po drodze nie zabraknie niebezpieczeństw, pułapek i niesamowitych przygód. Portal Granice.pl już zaliczył „Bezkresnego” do najgorętszych zapowiedzi wydawniczych początku roku!

Więcej informacji: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/bezkresny/

„Rubiny i kominiarze” w przekładzie Magdaleny Korobkiewicz to kontynuacja serii Śledztwa panny Rose. W pierwszej części tytułowa bohaterka, 12-letnia Rose, starała się rozwikłać tajemnicę morderstw kamerdynerów oraz znikania kocich figurek w Yorke’u. Tym razem w Yorke’u panuje bardzo mroźna zima, a Rose i jej kamerdyner Heddsworth utknęli w towarzystwie wyjątkowo niemiłego kuzyna Rose, Herberta, i jego równie okropnego lokaja, Bixby’ego. Kiedy sierota o imieniu Orfeusz przerywa uroczyste kolędowanie w katedrze, mówiąc, że jego siostra została porwana, Rose obiecuje pomoc. Polecamy czytelnikom, którzy nie boją się mrożących krew w żyłach opowieści i lubią rozwiązywać detektywistyczne zagadki!

Więcej informacji: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/rubiny-i-kominiarze/

Powrót